Eva Martincová

  Jóga mi přirozeně vstoupila do života po dokončení vysoké školy. Cítila jsem se bez síly a energie a po setkání s několika zajímavými lidmi jsem začala zásadně měnit životní styl. Jóga se postupem času přirozeně přidala, nejprve jsem zkoušela praktikovat doma, ale po první lekci ve studiu jsem si ji prostě zamilovala. Velmi mi pomohla i po následném zranění páteře, kdy jsem si sice musela dát na nějaký čas pauzu, ale postupně jsem záda pomocí jógy znovu rozhýbala a zbavila se každodenní bolesti. Díky zranění jsem se naučila vnímat více své tělo a být trpělivá, vidět to, že pomalé kroky jsou kroky jisté a bezpečné. Jóga mě učí zpomalit v dnešním uspěchaném životě a důvěřovat si, respektovat sebe i ostatní. Stala se součástí mého každodenního života, přináší pozitivní energii i pocit štěstí a poznávám díky ní mnoho úžasných lidí.

Mám certifikát 200hodin MŠMT a Yoga Alliance, ale učí mě každý nový den, každá další lekce. Ráda objevuji možnosti mého těla a zkouším nové věci. Velmi mne inspiroval kurz Dalibora
Štědronského - Underground yoga school, který mě naučil spoustu věcí. Jeho zdravý přístup k józe je prostě skvělý.

Moje lekce jsou většinou dynamická vinyasa. Kladu důraz na propojení dechu s jednotlivými pozicemi, některé části lekce jsou více plynulé a v některých zase dbám na pořádně prodýchání a uvědomění si svého těla a jeho správného nastavení. Lekce začínají krátkou meditací a ponořením se do svého dechu, následují pomalejší pohyby a pozice pro rozhýbání a zahřátí celého těla, další část se nese na vlně variací pozdravů slunci a nejrůznějších pozic, které se snažím plynule i zábavně kombinovat. Lekce končí relaxací a provoněnou šavásánou.

Jóga je pro mě dlouhá krásná cesta plná poznání.

Kromě jógy se zajímám o architekturu a design, ráda cestuji a sportuji v přírodě, miluju hory i moře.

Vzdělání:

  • Certifikát 200hodin MŠMT a Yoga Alliance