Marie Hledíková

Jóga je pro mě prostorem, který nabízí holistický přístup k existenci člověka a umožňuje tak práci s jedincem na mnoha úrovních. Ve své práci se zaměřuji na detail v pohybu v rámci jógové terapie a současně na hloubku projevu v ásanách, které s sebou nesou podvědomé fyzické i mentální vzorce. Čerpám z koplexního obsahu jógy, z pramenů tantra jógy, hatha jógy, jógové terapie, ájurvédy, vývojové kineziologie a značnou měrou uchopuji ve své praxi pojmy z jungiánské psychologie, která koreluje s jógou. Moje lekce nepostrádají praktičnost a důraz na správný pohyb a dech, nejsou náročné ve smyslu smotání se do preclíku, ale jsou hutné co do fyzického vyjádření, zahrnující propojenost s psychoemoční stránkou.

Vystudovala jsem Obecnou teorii a dějiny umění a kultury na KTF UK v Praze. Během studia jsem našla cestu k józe, ke které mě přivedl zdravotní stav. Absolvovala jsem Yoga teacher training 2OO hrs zastřešený Yoga Alliance, poté na České akademii jógy kurz Jógové filozofie a etiky pod FF UK, vzdělávala jsem se na půdě FTVS UK v jógové terapii, učila se principům zdravého pohybu, či v Indii nasávala další kontext s jógou. Jsem autorkou knihy Rodičovství jógovýma očima, jógová filozofie a psychologie jako cesta k dětem a knihy Příběh Františky aneb hledání ztracených barev, která stojí na pilířích jógové filozofie.

Ve studiu Yoga and Art působím s přestávkami od jeho založení. Jelikož jsem břevnovská, mé srdce tomuto studiu patří více než jinému a s radostí v něm zůstávám v každém období.

Jóga se rozšiřuje, dá-li se to tak říct, ale Yogart zůstává takovým malým ostrůvkem, domácím prostředím pro praktikující, kde mohou cítit věčnou pohodu.

Vzdělání: 

  • Yoga teacher training 200 hrs Yoga Alliance

  • Česká akademie jógy, jógová filozofie, etika, terapie na FF UK a FTVS

  • Principy zdravého pohybu, Lenka Oravcová 

  • Čtrnáct let praxe, studia, vzdělávání v oblasti fyziologie, psychologie a filozofie